Co to jest asystent medyczny? Sześć najważniejszych obowiązków związanych z opisem stanowiska pracy

Dowiedz się o podstawowych obowiązkach asystenta medycznego.

Pomoc medyczna to bardzo satysfakcjonujący zawód, który zapewnia jedne z najbardziej elastycznych możliwości kariery w opiece zdrowotnej. Większość asystentów medycznych pracuje w gabinetach lekarskich, a pozostali w szpitalach państwowych, lokalnych i prywatnych oraz przychodniach. W zależności od placówki, w której pracujesz, możesz pracować wieczorami, w weekendy lub święta. Jest to rzadkie w gabinecie lekarskim, ale konieczne w szpitalach i placówkach opieki zdrowotnej, które są otwarte 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Pracuj w biurze, wykonując różnorodne zadania administracyjne. Lub buduj swoją karierę od strony klinicznej, wykonując zadania, od wykonywania czynności życiowych po doradzanie pacjentom w zakresie procedur medycznych.

Oto sześć ważnych celów zawodowych, których możesz oczekiwać jako asystent medyczny.

Budowanie relacji z pacjentami

Bycie dobrym słuchaczem należy do najważniejszych obowiązków asystenta medycznego. Niezależnie od tego, czy odwiedzają pacjenta raz w roku, czy kilka razy w miesiącu, asystenci medyczni oferują wyrozumiałość pacjentom przechodzącym rutynowe badania lekarskie lub borykającym się z przewlekłą chorobą. Dobrzy asystenci medyczni wiedzą, kiedy mówić, kiedy słuchać i jak dopasować nastrój lub osobowość pacjenta do jego odpowiedzi. Relacje, które budują z pacjentami, mają pozytywny wpływ zarówno na perspektywy pacjenta, jak i reputację gabinetu lekarskiego.

Aktualizuj dokumentację medyczną pacjenta

Jedno z najważniejszych zadań asystenta medycznego na bieżąco aktualizuje dokumentację medyczną pacjentów. Zarejestrujesz aktualną wagę i ciśnienie krwi pacjenta i wprowadzisz odpowiedzi z wywiadu przed egzaminem do komputerowej bazy danych. Możesz być również odpowiedzialny za składanie dokumentacji medycznej pacjentów i dodawanie pisemnych relacji od lekarzy lub pielęgniarek na podstawie egzaminów i wszelkich testów laboratoryjnych.

Przygotuj sale egzaminacyjne

Po klinicznej stronie medycznej Asystent, przygotowanie sal egzaminacyjnych jest priorytetem. Wymaga to szeregu kroków, od utylizacji skażonych materiałów po sterylizację narzędzi medycznych. Asystenci medyczni mogą również wykonywać następujące zadania:

  • Uzupełnij narzędzia medyczne i sprzęt
  • Rozmieść instrumenty w sali egzaminacyjnej
  • Ustaw tace laboratoryjne niezbędne dla pacjenta egzamin

Zarządzanie badaniami laboratoryjnymi i promieniami rentgenowskimi

Jako asystent medyczny często będziesz organizować usługi laboratoryjne. W zależności od posiadanego certyfikatu i pracodawcy, niektórzy asystenci medyczni mogą pobierać i przygotowywać próbki laboratoryjne oraz wykonywać podstawowe testy laboratoryjne. Ponadto wielu z nich odgrywa rolę w badaniach rentgenowskich pacjentów, jako koordynatorzy w zespole obrazowania medycznego lub pomagając w przygotowaniu i rozwoju zdjęć rentgenowskich.

Odkryj więcej karier

Uzyskaj natychmiastowy dostęp do naszej biblioteki pokrewnych karier zdrowotnych i zasobów edukacyjnych.

Wykonywanie rutynowych czynności medycznych

Pobieranie krwi, wykonywanie zastrzyków, podawanie leków, usuwanie szwów, zmiana opatrunki – asystenci kliniczni mogą wykonać dowolną liczbę z tych zadań. Ponadto możesz wyjaśnić pacjentom procedury medyczne i poinstruować ich o kwestiach dietetycznych, lekach i innych obszarach związanych z ich szczególnym stanem zdrowia.

Korzystaj z najnowszej technologii

Technologia opieki zdrowotnej nie jest t czym było kiedyś. Coraz więcej gabinetów i placówek opieki zdrowotnej przechodzi od dokumentacji papierowej do elektronicznej dokumentacji medycznej (EHR). Asystenci medyczni wchodzący w teren powinni być przygotowani do zarządzania dokumentacją pacjentów w formacie cyfrowym. Chociaż może to zająć trochę czasu, jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z drukowanymi kopiami, przekonasz się, że EHR oferuje wiele korzyści, od aktualizacji w czasie rzeczywistym po usprawnienie komunikacji między dostawcami.

Jako lekarz asystent, wprowadzisz do bazy danych informacje o pacjencie, takie jak diagnozy, historia choroby, plany leczenia, wyniki badań i daty szczepień. Dostęp do EHR można uzyskać (bezpieczny) z dowolnego miejsca, co ułatwia wielu lekarzom przeglądanie tych samych informacji.

Asystenci medyczni powinni być również przygotowani na inne rozwijające się technologie. Obecnie komunikują się z pacjentami za pomocą wideo i poczty elektronicznej. Dostępna jest nawet aplikacja dla asystentów medycznych przygotowujących się do profesjonalnych egzaminów certyfikacyjnych.

Wielu asystentów medycznych korzysta również z oprogramowania MEDITECH, które udostępnia takie moduły, jak instrukcje wypisywania pacjentów oraz planowanie i zarządzanie skierowaniami.

Specjalistyczne Zadania asystenta medycznego

Podczas gdy większość asystentów medycznych pracuje w podstawowej opiece zdrowotnej, niektórzy specjalizują się w określonych obszarach opieki zdrowotnej, takich jak okulistyka i podologia.Wiele z głównych zadań wymienionych powyżej będzie częścią twojego dnia, ale będziesz także wykonywać specjalistyczne obowiązki:

Okulistyka i optometria: Zapewnij wsparcie pacjentom i pokaż, jak zakładać, zdejmować i pielęgnować soczewki kontaktowe .

Podologia: Będziesz pomagać, wykonując odlewy stóp i wywołując prześwietlenia. Asystenci medyczni są często obecni podczas operacji, aby zapewnić pomoc podiatrze.

Chiropraktyka: zadania dla asystenta medycznego chiropraktyka obejmują wykonywanie pobrań krwi do wykonywania określonych terapii na pacjentach, takich jak ultradźwięki i trakcja.

POŁ / GYN: W tym ustawieniu pomożesz lekarzowi opiekować się kobietami. Asystenci medyczni często zapewniają wsparcie podczas egzaminów Pap i małych operacji.

Jeśli zdecydujesz się uczęszczać do szkoły asystentów medycznych, udział w stażu w preferowanym przez Ciebie miejscu medycznym może przynieść wiele korzyści. Zdobędziesz praktyczne doświadczenie i dowiesz się, czy jest to naprawdę dziedzina medycyny, którą lubisz.