Rockets biją własny rekord w pojedynczej grze za 3 punkty

3-punktowy atak The Houston Rockets trwał w niedzielę, triumfując 149-113 nad Słońcami, wykonując 27 strzałów zza granicy łuk do pobicia własnego rekordu w pojedynczej grze NBA.

Nastąpiło to zaledwie pięć dni po remisie, początkowo przeciwko Los Angeles Lakers w styczniu, z 26 meczami z Sacramento Kings. Zajmują teraz trzy najlepsze występy w pojedynczym meczu i cztery z najlepszych 10.

24 – Rockets vs. Pelicans, 2016

Gary Clark wyrównał rekord z nieco ponad trzema minutami gry, a Houston spudłował następne cztery, zanim Austin Rivers go przerwał, pozostawiając 1:09. Przykucnął trochę i wskazał na ławkę w Phoenix po make, gdy fani ryknęli: „Threeeeeeee!”

„Nie było wyboru,” Rivers powiedział ze śmiertelną powagą. „Piłka leciała do mnie”.

Powiedział, że nie zdawał sobie sprawy, że są bliscy pobicia rekordu, dopóki nie usłyszał, jak tłum krzyczy na nich, by zajęli więcej 3s.

„Myślę, że było to interesujące zwłaszcza pod koniec” – powiedział Rivers. „To sprawiło, że faceci zaczęli grać o coś innego. Kiedy jesteś lepszy o 35, 40 punktów, to dużo punktów. ”

Harden, który miał 13 zbiórek i dziewięć asyst, zdobył 16 punktów w trzeciej kwarcie, a jedynie 3 punkty. przed brzęczykiem, który dał Houstonowi 40-punktową przewagę w czwartej kwarcie. Harden oddał strzał i przez kilka sekund utrzymywał swoją kontynuację, po czym podszedł do ławki – gdzie pozostał do końca nocy z dobrą rozgrywką.

To był drugi mecz z rzędu. w którym Harden siedział przez całą czwartą kwartę, dając wiodącemu strzelcowi ligi, który średnio prawie 37 minut gry, trochę potrzebnego odpoczynku w miarę zbliżania się playoffów.

Informacje z Associated Press zostały wykorzystane w tym raport.