Autor: JOHN NADEL
Pisarz sportowy AP

LOS ANGELES – Zawrotny Bob Davie i jego walczący Irlandczyk z Notre Dame udają się na wielką grę w kręgle, a on chętnie o tym porozmawiam.

Trener południowej Kalifornii Paul Hackett prawdopodobnie zostanie zwolniony w każdej chwili i uważa, że nie ma pośpiechu, aby o tym porozmawiać.

Nowicjusz Matt LoVecchio pobiegł na dwa przyłożenia i zaprojektował skuteczne przewinienie, a 11. w rankingu Irlandczyk zamienił dwa zablokowane punty w przyłożenia i parę przechwytów w dwa kolejne wyniki w sobotę, pokonując podatny na błędy USC 38-21.

Wygrywając po raz siódmy od razu, odkąd LoVecchio został ich początkowym rozgrywającym, Irlandczycy (9-2) są w kolejce do meczu o mistrzostwo Bowl Series – prawdopodobnie Fiesta Bowl – i wypłaty w wysokości 13,5 miliona dolarów.

„Z pewnością mam nadzieję, że Fiesta Bowl czy Sugar Bowl ”, powiedział Davie, którego drużyna awansowała w zeszłym sezonie 5-7.„ Myślę, że to zespół, który spodoba się ludziom, myślę, że bylibyśmy całkiem atrakcyjni.

„Myślę, że Jesteśmy dobrym zespołem, myślę, że za miesiąc od teraz będziemy naprawdę dobrym zespołem. Nie jesteśmy drużyną, która wygrywa ładnie, jesteśmy drużyną, która wygrywa, ponieważ inne drużyny odwracają piłkę, a my jej nie odwracamy ”.

Trojany (5-7), w międzyczasie przeżył swój pierwszy przegrany sezon od 1991 roku i tylko trzeci w ciągu ostatnich 39 lat.

Spekuluje się, że Hackett, którego zespoły mają rekord 19-18 w ciągu trzech sezonów, zostanie zwolniony już wcześniej jak niedziela. Zostały mu dwa lata kontraktu.

Po krótkiej wizycie w szatni USC po meczu, dyrektor sportowy Mike Garrett powiedział, że „wciąż rozważa” przyszłość Hacketta.

Po przekazaniu Daviemu, jego sztabowi i irlandzkiemu kredytowi i ubolewaniu nad obrotami swojego zespołu i problemami w meczu kopania, Hackett powiedział: „Zadam kilka pytań, a potem przejdę do hibernacji”.

Zapytany konkretnie o swoją przyszłość, odpowiedział: „Porozmawiam o tym później, będziemy mieli dużo czasu, aby o tym porozmawiać później. Porozmawiam o grze teraz”.

Hackett powiedział, że nie wierzy, że pogłoski o jego nieuchronnym strzale wpłynęły na trojany.

„Nasz zespół boryka się ze wszystkimi zawirowaniami od trzech lub czterech tygodni” – powiedział. „Udało im się to odłożyć na bok.”

Matt Nickels, odbiornik USC z szerokim ekranem, powiedział, że Hackett „wykonał świetną robotę, nie pozwalając, by to na nas wpłynęło”.

„To zdecydowanie nie tylko on , to gracze upuszczali piłkę ”- powiedział Nickels.„ W końcu to my niosą piłkę ”.

Irlandczyk wygrał pierwsze zwycięstwo nad USC w Los Angeles od 1992 roku. trojany w Koloseum w latach 1996 i 1998 kosztowały ich lukratywne oferty miski, ale w ten słoneczny dzień było inaczej.

LoVecchio wykonał 9 z 14 podań na 142 jardy i rzucił się na 45 jardów na 11 niesie. Zdobył gola w biegu na 13 jardów na początku drugiej kwarty, co doprowadziło do remisu 7-all i na dobre wyprowadził Irlandczyka na prowadzenie oraz 1 jard na czwartego i gola pod koniec trzeciej kwarty.

„Myślę, że nasz rozgrywający jest niezwykłym gościem. Wspaniałą rzeczą w Matcie LoVecchio jest to, że się nie zmieni” – powiedział Davie.

„Jestem zaszczycony możliwością gry, – powiedział LoVecchio. „To spełnienie marzeń. Nie wydaje mi się, że jestem 7: 0, ale drużyna”.

Tony Fisher zdobył 71 jardów na 15 prowadzących, a Julius Jones 71 jardów na 20 prowadzi dla Irlandczyka.

Carson Palmer z USC był 17 na 35 na 251 jardów, ale został dwukrotnie przechwycony i przegrał fumble, co dało Trojanom 36 obrotów w tym sezonie w porównaniu do 17 u rywali.

Irlandczycy nie dokonali obrotu, pozostawiając ich tylko 8 w porównaniu do 22 przez ich przeciwników.

„Nie powinieneś wątpić w nas, jesteśmy na fali, wróciliśmy – powiedział irlandzki narożnik Brock Williams. „Nasza obrona wzrosła, specjalne zespoły zrobiły dla nas wszystko. Ćwiczymy to każdego dnia. To wielka wygrana. Teraz nikt nie może w nas wątpić, to wszystko razem.”

Notre Dame przedłużyło prowadzenie 21-14 w przerwie do dwóch przyłożeń na drugim niszczycielu czołgów LoVecchio, które nastąpiło pięć razy po przechwyceniu Glenna Earla na Notre Dame 48.

USC zremisowało w ciągu siedmiu punktów po podaniu Palmera z 10 jardów do Antoine Harris pierwszy mecz w czwartej kwarcie, ale Irlandczyk trafił na 31-21 po trafieniu z pola 39 jardów przez Nicka Setty z 12:09 przed meczem.

Trojany przeniosły się do Notre Dame 39, ale Palmer został zwolniony dwa razy z rzędu i USC zakończył uderzenie. Irlandczyk następnie przesunął się 80 jardów – wszystko po ziemi – do ostatecznego przyziemienia, 2-jardowego biegu Jonesa z lewej strony.

Notre Dame objęła prowadzenie 7: 0 w biegu Terrancea Howarda na 1 jard, kończąc 40-jardową jazdę po tym, jak David Givens częściowo zablokował łódkę Mikea MacGillivraya, która pokonała tylko 14 jardów.

USC zremisowało mecz na 3-jardowym bootlegu Palmera, aby zakończyć 65-jardową jazdę, ale Notre Dame strzelił dwa gole w czasie krótszym niż cztery minuty na początku drugiej połowy, co dało wynik 21-7.

Najpierw Chad DeBolt zablokował uderzenie MacGillivraya, a Irlandczyk potrzebował tylko czterech zagrań plus szorstką karę dla przechodnia, aby przesunąć się 50 jardów na przyłożenie, które zdobył LoVecchio.

Trzy zagrania później, Tony Driver oddał przechwycenie 43 jardów do 19 trojanów, ustanawiając 1-jardowy wynik prowadzony przez Fishera.

Podczas kolejnego posiadania przez USC Davie wszedł na boisko i musiał zostać powstrzymany po defensywnej karze za trzymanie po trzeciej próbie niekompletnej. Palmer rzucił 59-jardowe podanie na przyłożenie do Kareema Kellyego już w następnej grze.

Mecz rozegrał się przed 81.342 kibicami. Irlandczycy prowadzą w serii z USC 41-26-5.