Manny Machado (Magyar)

Kisebb bajnokságok

Machadót a Baltimore Orioles a MLB 2010-es draftjának összesítésében a harmadik helyre választotta. Ő volt a második középiskolás játékos, és a második helyezett is. Alig néhány perccel a 2010. augusztus 16-i határidő lejárta előtt 5,25 millió dolláros szerződést írt alá. Míg ügynöke, Scott Boras tárgyalt a szerződéséről, Machado 2010 nyarát az USA Baseball 18-os és 18 éves válogatottjában játszotta. Machado Az Oriolék szeptember közepén mutatták be, amikor az Oriolék a New York Yankees csapatát látták vendégül.

Augusztus 22-én Machado beszámolt az Orioles kisebbik bajnokság komplexumának, hogy csatlakozik az Öböl-parti Liga Orioles-hez. Machado a a Mexikói-öböl parti ligája Orioles csapatának 2010. augusztus 27-én, ahol 0-3 arányban lépett ki sztrájkkal. Kijelölt ütőként játszott. Machado az első profi otthoni futamát az Orioles-szal folytatott második meccsén találta el. Machado debütált a New York – Penn Liga Low-A Aberdeen IronBirds-je 2010. augusztus 30-án, 1-vel 3-ra ment egy kislemezzel. Shortstop-ot játszott, ahelyett, hogy DH lett volna, mint az Orioléknál, és Machado a 2011-es szezont a Delmarvnál kezdte egy Shorebirds, aki shortstop-ot játszik. Május 1. előtt öt hazai futamot ért el, és április 25. és május 1. között a hét dél-atlanti bajnokságának játékosává nevezték ki. Miután több hete hiányzott térdsérüléssel, visszatért további 10 meccset játszani és megjelent a SAL All- Csillagjáték 2011. június 21-én. A játék után előléptették a High-A Frederick Keys-be. Nevezték a 2012-es All-Star Futures játékban való szereplésre.

Baltimore Orioles (2012–2018)

2012

Machado Orioles-szel 2012-ben

Az Oriolusok augusztusban a Double-A Bowie Baysox csapatából léptették Machadót az MLB-be. 9, a Kansas City Royals ellen. A harmadik bázison kezdte, mivel a csapatnál már J. J. Hardy állt rendelkezésre. Másnap ugyanazzal az ellenféllel szemben megütötte pályafutása első és második otthoni futamát, ezzel ő lett a legfelsőbb bajnokság legfiatalabb Oriole-ja és 12. legfiatalabb játékosa, aki többszörös játékot vívott. A két házi futam mindketten elmaradtak a korábbi első számú draft-választástól, Luke Hochevartól. Augusztus 12-én karrierjének harmadik otthoni futamát érte el Bruce Chen. A 2012. évi ALDS 3. játékában Machado pályafutása első otthoni futamát érte el. Az Orioles öt meccsen elvesztette a divíziós sorozatot a New York Yankees ellen.

Machado úgy fejezte be újonc szezonját, hogy a fennmaradó Oriole meccsek mindegyikében játszott. 202 lemezbemutatón a .262-et nyolc duplával, három triplával, 7 házi futással, 26 RBI-vel és két szereléssel találta el annyi próbálkozás során. 50 találatot gyűjtött és 24 menetet szerzett.

2013

Machado május 27-én három találatot ért el, aminek eredményeként 40 több találatból álló meccset adott neki pályafutása során, ezzel Ty Cobbot megkötve a fő ligában. rekord a történelem legtöbbször eltalált, 21. életévét megelőző játékaiból; Május 30-án 2: 3 arányban megdöntötte Cobb rekordját. Machado 2013 májusában elért 44 találata egy hónap alatt a második volt a 21 éven aluli játékos mögött Mickey Mantle 46. után, 1952 júliusában. Május végén Machado 25 párossal vezette a fő ligákat, és az MLB vezetésével Miguel Cabrera uralkodó AL MVP-ben elért találatoknál (79). Pontosan a szezon felénél Machado megszerezte a 37. dupláját, így tempóra tett a törésre az egyetlen teljes idényrekord (67) az első teljes szezonjában.

2013. június 27-én Machado egy helyesen eldöntött három sztrájk elleni érv mellett érvelt, ami karrierje első kiesését eredményezte. Véletlenül ez volt a Az MLB első kiesése az őt kidobó bíró, Will Little számára.

All-Star, 310 / .337 / .470-et vágott 7 otthoni futással, 45 RBI-vel és 39 duplával. első fele.

Machado bal térdsérülést szenvedett, amikor az első bázist elérte a 2013. szeptember 23-i találat után. Machado azonnali orvosi ellátást kapott és hordágyon hagyta a játékot. Machado a 2013-as szezon hátralévő részében kizárt volt. Az évet .283 / .314 / .432-es ütéssel fejezte be 14 HR-rel, 71 RBI-vel és 51 2B-vel. Ő vezette az Amerikai Ligát párosban, ütőkben (667) és mezőnyben a harmadik bázison (.973).

Október 10-én Machado úgy döntött, hogy helyreállító műtétet hajt végre a térdén, hogy csökkentse az esélyt. a jövőbeli elmozdulások. A műtét 4–6 hónapig félreállította, de várhatóan visszatér valamikor a Nyílt Nap környékén.

Október 29-én Machado elnyerte az Arany Kesztyű Díjat a harmadik bázison, az elsőt egy Oriole harmadik alapember Brooks Robinson 16 éves futása óta 1960-tól 1975-ig. Ugyanezen év november 8-án Machado elnyerte az AL Platinum Glove Award díjat.

2014

Április 29-én 2014-ben a térdműtétek helyreállítása után törölték a fogyatékkal élők listájáról, és május 1-jén álló ováció fogadta a szülőváros Baltimore rajongóitól a pittsburghi kalózok elleni kettős fejtörés első meccse előtt.2014. június 1-jén Machado pályafutása első nagy slágerét érte el a Houston Astros elleni 9–4-es Orioles győzelemben.

2014. június 7-én Machado földi labdán a harmadik bázisra futott, amikor az Oakland Athletics harmadik alapembere, Josh Donaldson jelölte meg. Ez az eset egy padon verekedéshez vezetett. 2014. június 8-án Machado ütésével követte ütővel Derek Norrist, az atlétikai elkapót. Ennek eredményeként Norrist kivették a játékból. A 8. játékrészben Machado a harmadik bázis irányába dobta ütőjét válaszul két egymást követő belső pályára, amelyet Fernando Abad, az oaklandi enyhítő dobott. A játékvezetők megállapították, hogy az ütő Abadnak szól, és Abadot és Machadót is kidobták a játékból. Másnap Machado hivatalos bocsánatot kért csapattársaitól és Oaklandtől. Június 10-én Machadót pénzbírsággal sújtották, és öt játékát felfüggesztette tettei miatt. A fellebbezés elvesztése után Machado június 30-án kezdte el eltiltását.

Augusztus 11-én Machado a New York Yankees elleni hazai meccsen ütközve megsérült a jobb térdén. Noha eredetileg ficamnak minősítette, tíz nappal később az Orioles bejelentette, hogy a sérülést műtétre van szükség, és hogy Machado kint volt a szezonban.

2015

Machado egészségesen kezdte a 2015-ös szezont. Június 18-ig karrierjét már magasra hozta az otthoni futásokra, ami 2013-ban 14 éves volt. Machado bekerült az Amerikai Liga listájába a 2015. évi MLB All-Star Game-be, és a 2015-ös Home Run Derby résztvevőjévé választották. Október 1-én Machado a hetedik Oriole lett, aki 20 házi futással és 20 ellopott bázissal rendelkezik egy szezonban.

Machado a 2015-ös szezonban

Machado volt az egyetlen fő ligás játékos, aki 2015-ben mind a 162 meccsen megjelent. 181 találat összegyűjtése után 286 ellen harcolt, 35 hazai játék mellett futások, 86 RBI és 20 lopás. Ő vezette az Amerikai Ligát teljesítmény-sebesség számban (25,5). 21 hibát követett el, az AL játékosai közül az ötödik és az AL harmadik a harmadik. Az MVP-szavazáson az Amerikai Ligában a negyedik helyen végzett, a harmadik kiemelkedő védekező játékáért pedig karrierje második Rawlings Gold Glove -ját nyerte. Machado a karrierben magas számokat állított be a lejátszott játékokban (162), szerzett futásokban, otthoni futásokban, RBI-kben, sétákban, lopásokban, ütésátlagban, bázis százalékban, lecsúszási százalékban, alapon plusz lecsúszásban, és nyerte a cserét.

2016

Machado biztonságosan ütött a szezon első tíz meccsén. Április 23-án Machado 16 meccsre növelte elütési sorozatát, ami a karrier új legjobbja. Machado találati sorozata 16 meccsen tetőzött, mielőtt véget ért volna. A forró sorozat alatt Machado 27-zel 68-ra ment, miközben .397 / .446 / .779-t vágott, míg hat otthoni futást és 11-es vezetést hajtott végre. Április 28-án megütötte pályafutása második nagy slam-ját, és karrierje legmagasabb öt futamában 10–2-re győzött a chicagói White Sox felett. Machadót április havi AL-játékosának választották, miután 33-at 96-ra lépett fel (.344), tíz páros, hét otthoni futás, 17 futás vezetése, míg a .667 csúszása 0,394-es alapszázalékkal történt.

Machado új karriercsúcsot állított fel az RBI-k számára május 8-án az A-k ellen. , amikor két hazai futást ért el (idei második nagy slam-ját is beleértve), miközben hatban hajtott 11–3-as győzelem mellett.

Június 7-én Machado feltöltötte a halmot a Kansas City Royals korsója ellen. Yordano Ventura, ütötte Ventura arcát, és meggyújtotta a padokat megtisztító verekedést. Machado feltöltötte a halmot, miután Ventura elütötte Machadot egy első, 99 mérföld / órás gyorsgolyóval a hátán. Mindkét játékost kidobták. Június 9-én Machado négymeccses felfüggesztést kapott az eset miatt, amelyet eredetileg fellebbezni akart, végül úgy döntött, hogy nem. A felfüggesztést 2016. június 19–22-én teljesítették. Machado első meccsén 2–4-es arányban 2–4-re eljutott, és otthoni futásnak indult.

Machado .318 / .375 / .569-et vágott a-val. 944 OPS, 19 otthoni futás és 53 RBI az All-Star szünet előtt. 109 találatot gyűjtött, és pályafutása harmadik All-Star játékának, valamint első ASG-indulásának nevezték. Manny 0–3-ra végzett az ASG-ben.

Ő volt a második játékos az MLB történetében, aki a meccs első három játékrészének mindegyikében hazai futamot ért el a fehérek elleni 10–2-es győzelem során. Sox az Egyesült Államok Cellular Field-jén, augusztus 7-én. A játékot korábban a Fehér Sox Carl Reynolds hajtotta végre 15–4-es győzelem mellett, amely a Yankee Stadionban zajló kettős fejelés éjszakai sapkája volt 1930. július 2-án. Machado valójában elsőként eltalálta mind a hármat, amelyek megtisztították a kerítést; Reynolds közül kettő “a parkban volt. A verseny első három játékrészében szereplő három házigazdát a Seattle Mariners “Mike Cameron 2002. május 2-i 15–4-es győzelmével ugyanabban a labdaparkban tette meg először. Machado a kilencedik játékos is volt. három egymást követő játékrészben a meccs bármely pontján, és az első Oriole, aki Chris Davis óta hármat ért el egy meccsen, a PNC Parkban 2014. május 20-án a Pittsburgh Pirates elleni 9–2-es győzelem során.

Augusztus 26-án Machado elérte a szezon 30. és 31. hazai futamát, ezzel az év harmadik Oriole-je lett, aki 30 hazai futamot ért el (Mark Trumbo & Chris Davis). Ők hárman lettek az első Orioles triók, akik egyetlen szezonban több mint 30 házast értek el. Machado ez volt a hónap tizedik házigazdája, így ő, Trumbo és Davis lett az Orioles első triója, 10 hónapos vagy annál több otthoni futással.

Augusztus 30-án Machado elérte karrierje 100. otthonát. 5–3-as győzelmet aratott a Toronto Blue Jays ellen. 578. meccsén eltalálta a homert, ezzel ő lett a harmadik leggyorsabb Oriole a 100 házigazdához képest. Ő is a legfiatalabb Oriole, aki megütötte 100. otthoni futamát (24 év, 55 év) nap).

Machado szeptember 6-án eljutott az MLB-ben az idény harmadik legnagyobb slam-jába, a Rays ellen 11–2-re megnyert meccsen. A hazaival új karriercsúcsot állított fel az RBI oszlopában. , meghaladva az előző szezonban elért 86-ot. Ez volt a karrierje 102. kezdője, és csapattársával, JJ Hardy-val kötötte őt a 25. helyre az Orioles minden idők otthoni futáslistáján. Ő lett a legfiatalabb Oriole, akinek valaha három nagy sikere volt ugyanabban a szezonban. . Emellett megkötötte az MLB rekordját a legtöbb Grand Slam-nál 24-es vagy annál fiatalabb szezonban. Manny öt RBI-vel rendelkezett a játékban, és csatlakozott Miguel Tejada és Jim Gentile-hez, mint onl y Orioles játékosok négy öt RBI mérkőzéssel ugyanabban a szezonban. Szeptember 18-án Machado felülmúlta eddigi szezonjának csúcspontját a hazai futamokban, és a 36. lett a Tampa Bay Rays ellen.

Machado 157 mérkőzésen játszotta le az alapszakaszát, és 294 / .343 / értéket vágott. 533, miközben elérte a karriercsúcsot elért 37 otthoni futást és a karrier magas 96 futást. Pályafutási csúcsokat jegyzett futásokban, sztrájkokban, ütési átlagban, lassúsági százalékban, OPS-ben és összesített bázisokban rögzítette.

2017

Machado 2017-ben

Január 13-án Machado és az Oriolék elkerülték a választottbíráskodást azzal, hogy megállapodtak egy 11,5 millió dolláros üzletben a 2017-es szezonra. Április 16-án Machado elérte a szezon második hazai futamát, és holtversenyben 26. lett az Orioles örökranglistáján 107-gyel. 2017. április 28-án Machado elütötte a CC Sabathia hazai futamát, amely lepattant a homlokzatról. a Monument Park fölötti fedélzet, egyenesen a középmezőnyben, 470 láb. Noha az Orioles vezetett 9–1-re, 10 menet alatt 11–14-re veszítettek.

Április 21-én Machado a Dustin Pedroiát megsebesítő csúszdája körüli vita középpontjába került, és három meccsen félreállt. Machado fenntartotta, hogy az állítólagosan késő csúszás szándéktalan volt, és a meccs után felvette a kapcsolatot Pedroia-val. Mindazonáltal két nappal később úgy tűnt, hogy a Red Sox dobója, Eduardo Rodriguez szándékosan Machado térdére dobta, és minden alkalommal hiányzott. Néhány játékrész múlva Matt Barnes enyhítő pályája szűken hiányolta Machado fejét, és ütötte az ütőjét. Barneset kidobták, és 4 játékból álló felfüggesztést kapott. Barnes tagadta, hogy a közeli kihagyás szándékos volt: “Ez egy olyan vonal, amelyet nem lépsz át … szerencsére nem érte el, de szerintem minden joga meg van haragudni, hogy ez elszabadult.” Egy héttel később, május 2-án Machado elkerült a Red Sox dobójától, Chris Sale-től, amely végül hiányzott a háta mögött. Machado nemtetszését fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy az MLB hogyan kezelte a helyzetet a meccs után egy trágár beszédű interjúban:

“Ha meg akarsz ütni, üsd meg, menj előre. Ne hagyja, hogy a szünetek – továbbra is a f-ek – elidőzzenek, és próbálják megütni az embereket … Ez bika-bika -, és az MLB-nek valamit tennie kellene ez ellen. F-kancsók odakint labdákkal a kezükben 100 mérföldet dobnak óránként, és megpróbálják eltalálni az embereket. Nekem is van egy fantasztikus ütőm. Mehetnék oda és összezúzhatnék valakit, ha akarom, de tudod mit? Egy évre felfüggesztem, és a kancsót csak két meccsre függesztik fel. Ez nem menő.”

Május 10-én Machado lett az első Oriole a franchise-történelemben, amely 270 extra-base találatot gyűjtött össze, mielőtt betöltötte volna a 25. életévét – az MLB történetében csak a 30. játékosa volt tedd meg.

Augusztus 7-én Machado a hetedik játékrészben játékgyőztes nagy slam-ot ért el az Angyalok ellen. Egy hét múlva elütötte a szezon második nagy slam-ját. Négy nap múlva Machado egy selejtező nagy slam-ot ért el az Angyalok ellen, ez volt a harmadik hazai futam és a karrierje hetedik nagy slamje. Ez volt a karrierjének második, három házigényes játéka is. Chris Davis, Goose Goslin, Eddie Murray és Boog Powell csatlakozott a franchise történelmének egyetlen Orioléjához, több három játékkal. Ő lett az első Orioles játékos, aki több 3 Grand Slam-szezont rögzített, és csak a második játékos az MLB történetében, három vagy több Grand Slam-szezonnal. Augusztus 23-án elindult egy egyéni házi futáson, karrierje negyedikén. Összesen Machado 2017-ben három otthoni futást ért el, az MLB-játékosok közül a legtöbbet az adott szezonban érte el.

Machado augusztusban megnyerte a hónap AL-játékosát, és 344 / .348 / .690-t vágott OPS értéke 1,038.12 házast, hat párost és egy hármast ütött meg, miközben 35 futás közben hajtott és 23-szor szerzett gólt.

A gyenge első félidő ellenére Machado a második félidőben erősen befejezte szezonját, az évet pedig lecsökkentette. 259 / .310 / .471 33 párossal, 33 házi futással, 95 RBI-vel és kilenc ellopott bázissal. 14 hibát követett el, az összes második AL-alapember között a második helyen áll. A Rawlings Gold Glove díj döntőse volt, és elveszítette az AL-keleti harmadik alapembert, Evan Longoria-t.

2018

2018-ra Machado visszatért a shortstophoz, természetes pozíció. Machado-t ütötte .313, 21 otthoni futással és 60 RBI-vel, a 2018-as MLB All-Star Game kiindulópontjának.

Los Angeles Dodgers (2018)

Machado a Dodgers-szel 2018-ban

2018. július 18-án Machadót a Los Angeles Dodgers Yusniel Diaz, Dean Kremer, Rylan Bannon, Breyvic Valera és Zach Pop számára. Machado nem használhatta Los Angelesben a 13. számú egyenruháját, mivel azt már Max Muncy futballista viselte, Machado a 8. számú egyenruhát választotta, mert Kobe Bryant rajongó volt. Dodger néven debütált július 20-án a Milwaukee Brewers ellen, és két egyesével és két sétájával járt. Augusztus 9-én rögzítette karrierjének ezredik slágerét, Tyler Anderson a Colorado Rockies-től. A Dodgers-szel folytatott 66 meccsen Machado .273 ütőátlaggal, 13 hazai futással és 42 RBI-vel végzett. Összességében 2018-ban, mindkét csapattal együtt, Machado 162 mérkőzést játszott .297-es átlaggal, 35 páros, 37 otthoni futás és 103 RBI.

Miután a döntetlennél 5–2-re legyőzte a Rockies-t, a Dodgers összeszedte az NL West zászlót. Machadót egy meg nem fedezett pénzbírsággal sújtották azért, mert az Országos Liga Bajnokság 4. sorozatának első bázisába futott be a Brewers ellen. Machado elkapta a Brewers “első alapemberének, Jesus Aguilarnak a lábát, ami a padok megtisztítására késztette. Machado a 2018-as World Series döntője volt, Chris Sale ellen az ötödik meccs végéig ütött. Csak .182-t ért el a sorozat extra alaptalálatok nélkül.

San Diego Padres (2019 – jelen)

Machado 10 éves, 300 millió dolláros szerződést írt alá a San Diego Padres-szel 2019. február 21-én. Ez volt az amerikai sporttörténelem legnagyobb szabadügynök-szerződése, amíg Bryce Harper két hét múlva 13 éves, 330 millió dolláros szerződést nem írt alá a Philadelphia Philliesszel.

2019

Első évben San Diegóban Machado .256 / .334 / .462-t ért el 32 hazai futással és 85 RBI-vel, és 24 kettős játékkal vezetett a nagyoknál.