Rakety překonaly vlastní rekord pro 3bodové hráče s jednou hrou

3bodový útok Houston Rockets pokračoval v neděli vítězstvím 149: 113 nad Slunci, když provedli 27 ran zezadu oblouk k překonání vlastního rekordu v jedné hře NBA.

Přišlo to pouhých pět dní poté, co se vyrovnali, původně v lednu proti Los Angeles Lakers, s 26 proti Sacramento Kings. Nyní drží tři nejlepší výkony v jedné hře a čtyři v top 10.

24 – Rockets vs. Pelicans, 2016

Gary Clark remizoval rekord s něco málo přes tři minuty hrát a Houston minul další čtyři, než to Austin Rivers prolomil a zbýval 1:09. Trochu se přikrčil a ukázal na lavičku Phoenixu po tom, co fanoušci zařvali: „Threeeeeeee!“

„Neměl na výběr,“ zamrkal Rivers. „Míč se blížil ke mně.“

Řekl, že si neuvědomil, že jsou blízko k překonání rekordu, dokud neuslyšel dav na ně křičet, aby to trvalo další 3 s.

„Myslím, že to bylo zajímavé zejména ke konci,“ řekl Rivers. „To přimělo lidi hrát na něco jiného.“ Když jste vzrostli o 35, 40 bodů, je to spousta bodů. “

Harden, který měl 13 doskoků a devět asistencí, zaznamenal ve třetí čtvrtině 16 bodů, omezený pouze 3bodovým před bzučákem, který dal Houstonu 40bodovou výhodu při vstupu do čtvrtého čtvrtletí. Harden vystřelil a několik vteřin podržel svůj postup, než šel na lavičku – kde zůstal po zbytek noci s hrou dobře v ruce.

Byla to druhá přímá hra ve kterém Harden odseděl celé čtvrté čtvrtletí a poskytl přednímu střelci ligy, který má průměrně téměř 37 minut na zápas, potřebný odpočinek, jak se blíží postup do play-off.

V tomto byly použity informace od Associated Press nahlásit.