Kalendář F1 F1

Kalendář F1 F1 měl původně obsahovat rekordních 22 závodů. Vypuknutí pandemie Covid-19 však způsobilo rozsáhlé narušení plánů série. Mnoho závodů bylo zrušeno, jiné přeloženy a některé nové události přidány, aby se nahradily ztracené.

Inzerát | Staňte se podporovatelem & jděte bez reklam

Velká čínská cena v dubnu byla první závod bude zrušen několik týdnů před plánovaným začátkem šampionátu. Proběhlo předsezónní testování a týmy zamířily do Melbourne na zahajovací závod roku, ale v den, kdy měl začít trénink, byla Grand Prix Austrálie odvolána.

To vyvolalo příval dalších zrušení, protože stupnice pandemie bylo jasné. Závody Bahrajnu a Vietnamu byly odloženy. Brzy následovaly Velké ceny Nizozemska, Španělska a Monaka a Ázerbajdžán, Kanada a Francie během následujících týdnů všechny závody zrušily.

27. dubna Formule 1 oznámila svůj záměr uskutečnit Grand Prix Rakouska, která bylo původně naplánováno jako 11. kolo šampionátu, nová sezona. Nicméně a následující závody se měly konat za zavřenými dveřmi bez fanoušků.

Na začátku června F1 potvrdila plány zahájit svou sezónu následující měsíc s osmi závody v Evropě. Patří mezi ně dvojitá kola v Rakousku a Británii. Další události v Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonsku byly později vyřazeny z kalendáře.

Po zahájení sezóny v Rakousku byly vyhlášeny další dvě akce. Prvním byl nový závod na okruhu Mugello v Itálii, přičemž bylo potvrzeno také ruské kolo původně plánované na září. Poté následovaly přidání dalších tří závodů v Evropě a zrušení všech čtyř závodů v Americe.

Také pozdější závody mohou být přeloženy a některé odložené závody se mohou konat později. F1 dosud nepotvrdila přesný plán.

Inzerát | Staňte se příznivcem RaceFans a jděte bez reklam

22 akcí původně naplánovaných na sezónu F1 F1 zahrnoval novou Grand Prix Vietnamu, která se bude konat v dubnu na pouličním okruhu v Hanoji, a Grand Prix Nizozemska, které se vrátily k plánu po 35leté nepřítomnosti. Oba byli ve skupině závodů, které byly odloženy počátkem roku.

• Australian Grand Prix, Albert Park, Melbourne, 13.března-15
  • Čínská Grand Prix, Shanghai International Circuit, duben 17.-19.
  • Vietnam Grand Prix, Hanoi, 3-5 dubna
  • Monaco Grand Prix , Monaco, May dvacátýprvního do dvacátáčtvrtého
  • Grand Prix Francie, Paul Ricard, červen dvacátýšestá do dvacátáosmá
  • Grand Prix Nizozemska, Zandvoort, 1-3 května
  • Ázerbájdžán grand Prix, Island City Circuit, 5 až 7. 06
  • Singapur grand Prix, Marina Bay, September 18. do 20.
  • Japonská grand Prix, Suzuka, 9.-11 10
  • Grand Prix Kanady, Circuit Gilles Villeneuve, 12 června-14
  • Grand Prix Mexika, Autodromo Hermanos Rodriguez, 23.října, 25.
  • Grand Prix USA, Circuit of the Americas , 30 října – 1 listopadu
  • brazilské Grand Prix, Interlagos 13. listopadu až 15.

inzerce | Staňte se RaceFans stoupencem a jít bez reklam

přidejte kalendář pro rok 2020 do svého zařízení

Výchozí časy pro rok 2020 navíc mají nárok závody a tréninky byly přidány do F1 Kalendář RaceFans. Jste jim a importovat lze najít na vaší preferované kalendáře prostřednictvím tohoto odkazu:

• F1 Kalendář podle RaceFans

Zkušební termíny

Six dny předsezónní testování proběhly před začátkem šampionátu 2020, snížení z osmi, které se konaly v roce 2019:

• devatenáctého do dvacátáprvní února: Circuit de Catalunya, Španělsko
  • dvacátýšestá do dvacátýosmý února: Circuit de Catalunya, Španělsko

Další in-sezóně a po sezóně testování termíny nebyly dosud potvrzeno

rozdíly. mezi lety 2020 a 2019

Zandvoort vrátí z roku 2020 F1 Kalendář

většina z výsledku Zandvoortu a nových smluv Hanoje, originál byl kvůli Plán funkce 22 závodů, což by Held nejvíce někdy v jediné sezóně. Jediná událost není zachováno z předchozího roku byla německá Grand Prix na Hockenheimringu Když bylo 2022 závod Schedule první potvrzené.

Získejte nejnovější od příštího roku kalendáři F1

Zůstaň -to-date s potvrzenou které závody jsou na 2020 F1 kalendáři Po RaceFans ze sociálních médií: